Fresh&Shine Blog

Fresh&Shine pranie ekstrakcyjne 

HASTA 2017

Strona główna

Popularne wpisy

Jak usunąć Plamy po cukierkach.

7 Domowych sposobów na przeróżne plamy

Czy Roztocza ukryte w naszym domu naprawdę są takie groźne ?

Kilka porad jak utrzymać czystość przed idealną imprezą w domu.

Jak wyczyścić domową wykładzinę i utrzymać ją w czystości ?

Jak skutecznie usunąć plamy z żurawiny?

7 Domowych sposobów na przeróżne plamy

Pogromca Brudu

Wiosna tuż za rogiem, co oznacza jedną ważną rzecz: nadszedł czas na wiosenne sprzątanie. Po miesiącach zamkniętych okien, starając się zachować ciepło, kompleksowe sprzątanie daje nam szanse na otworzenie naszych domów na świeże powietrze i wpuszczenie większej ilości promieni słonecznych do środka.


Wielu z nas nie będzie miało nawet pojęcia, za co się zabrać przy większych porządkach, ale mam nadzieje, że te proste wskazówki przynajmniej choć trochę pomogą, a zarazem zmotywują do działania.

 

Zachęcić całą rodzinę

 

Ile razy przeszukiwałeś szafę, szukając czegoś konkretnego, tylko po to, żeby natknąć się na coś, o czym zupełnie zapomniałeś? Elementy, które nie są używane często, zostają przechowywane w tylnej części szafy i dolnej części szuflady, poza zasięgiem wzroku i umysłu. Częścią przygotowań do rozpoczęcia wiosennych porządków jest pozbycie się bałaganu w naszym życiu.

 

W przypadku dzieci można zacząć od porządków w ich zabawkach, aby zrobić miejsce na nowe prezenty, które mogą dostać w okresie letnim, naturalna selekcja zabawek u dziecka to coś normalnego, w innym przypadku bylibyśmy zasypani stertą starych i już nieużytecznych samochodzików, lalek czy innych pociech dziecka.
Oddawanie starych zabawek na cele charytatywne może stać się wartościową lekcją, dając tym mniej szczęśliwym, ponieważ zapewnia dzieciom możliwość zrozumienia, że inne dzieci mogą nie mieć tylu zabawek i mogą pomóc im w ich normalnym dzieciństwie.

 

Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć uczyć hojności.

 

Starsze dzieci można obarczyć odpowiedzialnością za zorganizowanie sprzedaży i pozwolić im zdecydować, jak korzystać z zarobionych pieniędzy.

 

Wyczyść wszystkie trudno dostępne miejsca.

 

Łatwe do uzyskania powierzchnie są zazwyczaj czyste, dzięki rutynowej pielęgnacji, ale okres wiosenny to doskonała okazja do czyszczenia tych obszarów, których normalnie nie widzimy przez kilka miesięcy. Aby uzyskać pomysł, od czego zacząć, po prostu spoglądaj w górę, wentylatory i lampy sufitowe zbierają brud i kurz, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy drzwi są zamknięte i powietrze re cyrkuluje przez dom. Prowadzenie wilgotnej ściereczki wzdłuż ścian i listwy podłogowej pomaga usunąć zanieczyszczenia, których nawet nie zauważyłeś.

 

Usunięcie kurzu z trudno dostępnych miejsc poprawi powietrze w naszym domu.

 

Zadbaj o czystą lodówkę !

 

Innym popularnym celem czyszczenia wiosennego jest lodówka, która wymaga okresowego dokładnego czyszczenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyjmij półki i szuflady, aby zanurzyć się i zetrzeć pozostałości lepkie gromadzące się przez dłuższy czas, a następnie wyciągnij lodówkę z dala od ściany, aby odkurzyć kręgi z tyłu, co może gromadzić kurz, który ostatecznie spowoduje przegrzanie i awarię lodówki.

 

Wypierz krzesła i kanapę (dosłownie).

 

Zdążyć się może, że po okresie zimowym nasze krzesła w jadalni czy kanapa w sypialni będą pełne plam i brudu a my przykrywaliśmy je kocem i nie zwracaliśmy zbytnio na nie uwagi.


Wiosna to idealny okres na odświeżenie tapicerki meblowej, która dzięki kompleksowemu czyszczeniu odzyska kolory, ładny zapach a ponadto będzie wolna od wszelkiego rodzaju szkodliwych bakterii i roztoczy!

Fresh&Shine polecają Państwu pranie tapicerki meblowej, jeżeli nie będziesz wiedział jak się za kompleksowe czyszczenie zabrać to wiec, że jesteśmy do dyspozycji na terenie całej Warszawy.

Galeria prac

WEJDŹ