Fresh&Shine Blog

Wykładzina dywanowa to dla wielu idealny dodatek do sypialni czy salonu i Ja się temu wcale nie dziwie, są przede wszystkim miłe w dotyku, ocieplają wnętrze oraz podkreślają wygląd pomieszczenia.

 

Wszystko by było idealnie gdyby nie fakt, że przez codzienne użytkowanie i deptanie po niej szybko stają się brudne, tracą kolor i nie są już tak przyjemne dla oka.

 

W takim razie jak wyczyścić wykładzinę w naszym domu ?


Rzeczy które przedstawię poniżej dla wielu z was będą oczywiste i banalne niestety duża część ludzi w codziennym biegu i monotonii o nich zapomina.

 

 

 

1. Buty wyjściowe..

 

Skoro mówimy o wykładzinie domowej to pierwszym krokiem do zmniejszenia brudu i plam jest ograniczenie chodzenia po niej w butach.


Pod butami przynosimy do naszego mieszkania MILIONY! groźnych bakterii które z chęcią skryją się w naszej przytulnej, miłej wykładzinie, do tego brud który się pod nimi kryje przedostaje się z łatwością do jej wnętrza.


Oczywiście można powiedzieć, że jedno razowe przejście aż tak nie zaszkodzi ale codzienne uklepywanie brudu to najgorsza rzecz dla naszych wykładzin.

 

PAMIĘTAJ ! Zdejmuj buty, to tylko chwilka

 

 

2. Systematyczne odkurzanie..

 

 

Systematyczne pozbywanie się powierzchownego brudu w dużej mierze będzie zapobiegać utracie kolorów


Brud czy piach który znajduje się na wierzchniej części runa po przez chodzenie i uklepywanie chowa się coraz głębiej i bardziej ubija przez co z czasem ciężej go wydobyć.

 

ODKURZENIE 3 razy w tygodniu to tylko kilka minut warto o to zadbać

 

 

3. Plama ? natychmiastowa reakcja !

 

 

Bardzo ważną radą w utrzymaniu czystości jest szybka reakcja na powstałe plamy. Często zdarza się tak, że po wybrudzeniu czy wylaniu czegoś na wykładzinę nie staramy się jej zabrać.


Trzeba pamiętać, że plama która wsiąknie i wyschnie w głębi runa jest o cięższa do usunięcia a w przypadku plamy olejowej prawie nie do usunięcia.

 

 

Jak zmniejszyć skutki ?

 

 

Wystarczy najszybciej jak to możliwe przyłożyć papier do powstałej plamy i docisnąć żeby wchłonął tyle płynu ile jest możliwe.


Następnie małą ilością wody z lekkim detergentem (np. mydło czy płyn do naczyń) natrzeć plamę i zostawić do wyschnięcia.


Po wszystkim natrzeć ponownie tym razem samą letnią wodą.

 

Taki zabieg w pewnym stopniu zabezpieczy naszą wykładzinę i zmniejszy w znacznym stopniu plamę.

 

 

A co jeśli moja wykładzina ma już kilka lat i jest cała brudna ?

 

 

W takim wypadku warto było by oddać czyszczenie profesjonaliście zajmującemu się praniem ekstrakcyjnym.


Metoda ekstrakcji polega na chemicznym praniu które powoduje całkowite wyssanie brudu z głębi runa dzięki czemu nawet kilku letnia wykładzina potrafi wrócić pełna kolorów i blasku.


Przeszkolony fachowiec będzie wiedział jak zabrać się za czyszczenie wykładziny dzięki czemu właściciel będzie mógł siedzieć spokojnie i czekać na upragniony efekt.

 

Przykładowy efekt po praniu ekstrakcyjnym (wykładzina ok. 2 lat)

Freh&Shine pranie ekstrakcyjne 

 

Strona główna

Popularne wpisy

Jak usunąć Plamy po cukierkach.

7 Domowych sposobów na przeróżne plamy

Czy Roztocza ukryte w naszym domu naprawdę są takie groźne ?

Kilka porad jak utrzymać czystość przed idealną imprezą w domu.

Planujesz pranie tapicerki samochodowej ? Koniecznie to zobacz !

Galeria prac

WEJDŹ

Jak skutecznie usunąć plamy z żurawiny?

Naucz dziecka porządku i baw się sprzątaniem całą rodziną!